IPTV arabelleğe alma

Lütfen tüm İptv arabelleğe alma sorunlarının %99’unun internet hızıyla ve ISP’yi değiştirmek dışında hiçbir şey yapamayacağımız veri paketi kaybıyla ilgili olduğunu unutmayın.

Rağmen arabelleğe alma farklı teknoloji türlerinde çeşitli tanımlar anlamına gelir, burada bunu şu alanda tanımlıyoruz: IPTV yayın Akışı. Bu sorun arabelleğe alma olarak adlandırılıyor. Arabelleğe alma, bilgisayarınızdaki farklı görevleri hızlandırır.

arabelleğe alma “Tampon” olarak bilinen belirli bir bellek alanına verilerin önceden yüklenmesini içerir, böylece verilere daha hızlı bir şekilde erişilebilir. GPU veya İşlemci.

Arabelleğe almanın altında yatan nedeni teşhis etmek zor bir görev olsa da, bu makalede arabelleğe almaya neden olabilecek olası faktörler açıklanmaktadır.

Arabelleğe Alma Nedenleri

İnternet hızı

Akışın kalitesine bağlı olarak, bir minimum gerekli hız İnternet bağlantınızın karşılaması gereken. Aksi takdirde kalitesiz ve sık kesintilerle karşılaşmanız oldukça olasıdır.

Ev ağı

Bu, akış için gereken bant genişliğini azaltacak ve kesintilere neden olacaktır.

CPU kullanımı

Genellikle gözden kaçan bir husus, internete bağlı cihazınızda gerçekleşen aktivitedir. İnternet üzerinden video izlemek bilgi işlem kaynaklarını kullanır.

Akış Sağlayıcı Aşırı Yüklemesi

Bu durumda, sağlayıcıların içeriğine yönelik isteklerin yavaşlamasını beklemek dışında kullanıcılar tarafından hiçbir şey yapılamaz.

Arabelleğe Alma nasıl önlenir

İnternet indirme hızının dalgalanması ara belleğe almaya yol açacaktır.

 

Ayrıca, kullanırsanız VLC medya oynatıcılar veya Akıllı TV uygulaması arabelleğe alma miktarını azaltmak için bağlantınızı nasıl değiştirebileceğinizi inceleyebilirsiniz.

Hâlâ video izlemekte sorun yaşıyorsanız, kekemeliğin etkisini en aza indirmek için yapabileceğiniz birkaç şey var.

Ayrıca videonun kalitesini de düşürebilirsiniz. Bu, bant genişliği talebini azaltacak ve oynatma sırasında videonun takılmama olasılığını artıracaktır.
Başka bir isteğe bağlı yaklaşım, oynatmadan önce tüm videoyu indirmek olacaktır.